Zmeňte Nitru prostredníctvom svojho umeleckého alebo enviro projektu.

Snívate o takom podnikaní, ktoré je ekologické, umelecké a prispeje k rozvoju mesta?? Snažíme sa podporiť 30 podnikateľov mentoringom, vzdelávacími nástrojmi a kontaktmi.

Formujte budúcnosť Nitry spojením kreativity s udržateľnosťou a well-beingom.

V rámci projektu EÚ Horizont 2020 už druhý rok podporujeme iniciatívy, ktoré sa snažia vniesť do mesta nový život. Podporujeme podniky, ktoré vytvárajú flexibilné mestské priestory pre všetkých. Cieľom tohto inovatívneho programu je spojiť umenie, životné prostredie a zapojenie komunity.Či už ste umelec s nápadom, environmentálny nadšenec s podnikaním, komunitný aktivista so sociálnym projektom, alebo máte podnikateľský nápad na podporu svojho mesta.. V tejto iniciatíve je pre vás miesto!

Veríme v silu umenia a prostredia, ktoré dokážu premeniť mestské priestory na živé centrá aktivít, vzdelávania a spolupráce. Preto spúšťame druhý ročník, ktorý bude naďalej podporovať podnikateľov v Nitre!

V minulom roku náš podnikateľský program absolvovalo 12 podnikateľov so 7 rôznymi podnikateľskými nápadmi. Dostali mentoring od odborníkov, zúčastnili sa skvelých komunitných podujatí a mali možnosť zúčastniť sa workshopov so skúsenými lídrami.

podnikov sa zameralo na zdravie a well-being
0 %
mentorov by si túto skúsenosť chcelo zopakovať
0 %
podnikateľov by chcelo zostať v kontakte so svojimi mentormi aj po skončení programu
0 %
účastníkov by túto skúsenosť odporučilo niekomu inému
0 %

Zoznámte sa s niektorými podnikmi, ktoré sme už podporili:

Miriam Križanová
VERUM Centrum o.z.

VERUM Centrum realizuje svoje aktivity v oblasti prevencie, sprevádzania, poradenstva, krízovej pomoci, dobrovoľníctva a rozvoja kreativity prostredníctvom prepojenia umenia so zmyslom pre vplyv na životné prostredie. Robíme pre ľudí, ktorí chcú napredovať a chcú budovať zdravé vzťahy v rodinách.

Martin Dvornický
TOW MEOT o.z.

Naším zámerom je začať výchovné koncerty pre základné, stredné a vysoké školy. Ide o umelecké a výchovné kultúrne vystúpenie v štýle hip-hopovej subkultúry s využitím moderných technológií. Obsahom predstavení by mali byť výtvarne spracované témy, ktoré poukazujú na problematiku závislostí, seba prijatia a objavovania svojich talentov.

Martin Ištvanec
Kolesopark

Naším zámerom je vybudovať sieť stánkov s občerstvením pozdĺž cyklotrás v Nitrianskom kraji s možnosťou prezentácie miestnych výrobcov, organizácií cestovného ruchu a obcí. Vidíme, že tak prispejeme k inklúzii a vytvoríme priestor na spájanie ľudí.

Veríme, že môžete uspieť.

Vieme, že váš nápad má silu premeniť mestské priestory na komunitu.

Chceme podporiť 30 podnikateľských nápadov, ktoré túto víziu uvedú do života.
Ste pripravení venovať 4 mesiace na zlepšenie a vytvorenie základov pre rozvoj svojho podnikania pomocou najnovších podnikateľských nástrojov? Naša ponuka:

Vytvorte si priateľstvá a profesionálnu sieť s podnikateľmi v Lucce, Córdobe a Rige, aby ste rozšírili svoje obchodné príležitosti a podporu komunity.

Získajte personalizovaný mentoring, ktorý vám pomôže usmerniť vaše podnikateľské rozhodnutia s poprednými odborníkmi.

Po ukončení môžete byť vybraní na pracovnú cestu ku konzorciu IN-HABIT, aby ste prezentovali svoje podnikanie a vplyv, ktorý vytvárate.

Spojte sa so sieťou organizácií zameraných na rozvoj podnikania, investičnými fondmi a mnohými ďalšími príležitosťami!

Nechajte sa inšpirovať od tých, ktorí to zažili. Toto hovoria účastníci z prvej skupiny o našom programe:

What can I expect to gain from the program?

As an entrepreneur
As a mentor
Proven methodology

You will learn by doing with an approach inspired by MIT's Disciplined Entrepreneurship. More than 2900 entrepreneurs from 120+ countries have already gone through our methodology!

Mentorship guidance

You will work closely with a mentor who will guide you throughout the length of the program. Have weekly video sessions where you will review their work, get feedback, and resolve any questions.

Global network

You will connect with the rest of the program participants, a community of peer entrepreneurs working in your city towards the same goals as you. Connect with them throughout the different program sessions to share resources and tackle challenges together.

Your own executive summary

Founders will work on their business step by step while generating a validated business plan and executive summary. You will be able to download a PDF version to later present it in front of investors, other co-founders, etc.

Anytime, anywhere

Collaborate from anywhere at any time through our online platform; no barriers, limits, or excuses; just an internet connection!

Exclusive perks

Access to expert masterclasses + more than 30K in discounts on HubSpot, Amazon WS, Google Suite, MailJet, IBM…

Pitch your business

At the end of the program, you will join our pitch competition during the final Demo Day with relevant stakeholders from the ecosystem.

ČO NÁS ROBÍ TAKÝMI ÚSPEŠNÝMI?

POSTUPNÉ VZDELÁVANIE A ROZVOJ

Náš program je navrhnutý tak, aby vás previedol každou etapou vašej podnikateľskej cesty. Učiť sa budete prostredníctvom praktických cvičení, ktoré môžete aplikovať na svoje podnikanie od prvého dňa.

FLEXIBILNÉ ONLINE ŠTÚDIUM

Pracujte odkiaľkoľvek a kedykoľvek pomocou našej online platformy. Všetko, čo potrebujete, je pripojenie na internet. Sústreďte sa na svoju podnikateľskú cestu bez toho, aby ste ohrozili svoje ostatné povinnosti!

 
MENTOR LEN PRE VÁS!

Spárujeme vás s mentorom, ktorý vás bude osobne viesť prostredníctvom týždenných videohovorov. Poskytne vám externý pohľad, ktorý vám pomôže s vaším podnikaním a jeho potenciálom.

ODBORNÉ STRETNUTIA

Zapojte sa do našich webinárov a seminárov vedených odborníkmi v oblasti trvalo udržateľných postupov, ktoré sú relevantné v súčasnom kontexte na Slovensku. Získajte praktické usmernenia, ktoré môžete uplatniť vo svojom podniku!

SÚČASŤ KOMUNITY

Pripojte sa k priateľskej komunite ďalších podnikateľov v zdraví a well-beingu so zameraním na umenie a životné prostredie a obchodných mentorov, aby ste sa podelili o zdroje, nadviazali obchodné spojenectvá a spoločne riešili problémy.

VYTVORTE SI PODNIKATEĽSKÝ PLÁN

Po absolvovaní procesu inkubácie si vytvorte a stiahnite z našej platformy zhrnutie, ktoré môžete zdieľať s bankami, investormi alebo inými zainteresovanými stranami s cieľom podporiť rast vášho podniku.

ZÁVEREČNÁ UDALOSŤ

Na konci programu zorganizujeme záverečné podujatie, na ktorom najlepší finalisti predstavia svoje podnikateľské nápady príslušným zainteresovaným stranám na miestnej úrovni. Všetci účastníci sa budú môcť podeliť o svoje projekty a nadviazať kontakty s investormi a partnermi programu.

Ste pripravení podieľať sa na zmene?

Poďme spoluvytvárať mesto, ktoré stelesňuje udržateľnosť, komunitu a neobmedzené možnosti. Teraz je rad na vás, aby ste zažiarili a stali sa súčasťou zmeny. Pridajte sa k IN-HABIT Nitra ešte dnes!

Požiadavky pre podnikateľov

Požiadavky
pre mentorov

ČO SA NAUČÍM POČAS TOHTO PROGRAMU?

Naučíte sa riadiť financie, vypracovať marketingovú stratégiu a vytvoriť spoľahlivý obchodný plán.

 

HODNOTOVÁ PONUKA

Definujte, v čom je váš produkt alebo služba odlišná a cenná pre vašich zákazníkov.

KONKURENČNÁ MAPA

Odlíšte svoj produkt alebo službu od konkurencie pri predaji rovnakým zákazníkom.

MAPA PARTNEROV

S istotou identifikujte jednotlivcov alebo skupiny, ktoré majú veľký záujem o váš projekt alebo sú do neho zapojené.

BIZNIS MODEL & MARKETING

Efektívne propagujte svoje produkty a predávajte viac za správnu cenu.

CENOTVORBA & ŽIVOTASCHOPNOSŤ PODNIKANIA

Zabezpečte, aby vaše podnikanie bolo dlhodobo ziskové.

FINANČNÉ PROJEKCIE

Naplánujte si finančnú stabilitu a hospodárenie s peniazmi na nasledujúce 3 roky svojho podnikania.

PLÁN DOPADU

Navrhnite, ako vaša firma prispeje k rozvoju vášho odvetvia a regiónu, a stanovte, ako to budete merať.

PLÁN RASTU

Stanovte si ciele a priority rastu a sledujte, ako sa vám ich darí dosahovať.

Prihláste sa do termínu!

Dni
Hodiny
Minúty

24. novembra 2023

Chcete sa dozvedieť viac o inkubačnom programe?

Prihláste sa na jedno z našich informačných stretnutí na zoome v nasledujúcich termínoch:

Časová os​

01
01

Prihláška do programu

24. novembra 2023

Povedzte nám viac o sebe a svojom start-upe (pre podnikateľov) alebo o svojich profesionálnych skúsenostiach (pre mentorov) a prihláste sa nižšie. Náš tím posúdi všetky žiadosti podnikateľov a mentorov a vyberie vhodné profily.

Prihláste sa teraz >>

02
02

Oznámenie vybraných kandidátov

Koniec Novembra

Všetky prihlášky posúdime a vyberieme podnikateľov a mentorov, ktorí sa zúčastnia inkubačného programu IN-HABIT Nitra.

03
03

Nástup Podnikateľov a Mentorov

Koniec Novembra

V prípade výberu vás pozveme na informačné stretnutie, na ktorom vás privítame v inkubačnom programe. Na tomto stretnutí sa budeme venovať úlohe účastníkov programu, tomu, ako bude vyzerať vzťah medzi mentormi a projektmi, používaniu inkubačnej platformy Bridge for Billions a mnohému ďalšiemu!

04
04

Párovanie Podnikateľov a Mentorov

Začiatok Decembra

Zapojte sa do nášho procesu párovania! Podnikatelia a mentori budú mať možnosť stretnúť sa na rôznych virtuálnych stretnutiach podľa vlastného výberu. Po tom, ako sa stretnú s rôznymi profilmi, obaja nám pošlú svoje preferencie, aby nám dali vedieť, s kým chcú spolupracovať a vytvoriť tak najlepšie tímy.

05
05

Online Incubačný Program

Od Januára do Mája 2024

Začnite online inkubáciu s mentorskými stretnutiami, pracovnými nástrojmi a štruktúrovaným rozvojom. Podnikatelia a mentori budú mať 4 mesiace na dokončenie inkubačného cyklu a vypracovanie svojho overeného podnikateľského plánu.

  • Podnikatelia sa budú zaoberať najdôležitejšími časťami svojho podnikania (od zdokonalenia návrhu hodnoty až po vytvorenie jasného plánu rastu).
  • Mentori sa budú so svojím podnikateľom stretávať každý týždeň na individuálnych stretnutiach, aby spoločne prešli 8 podnikateľských modulov.
  • Podniky ukončia program vypracovaním podnikateľského plánu a zhrnutia, ktoré budú pripravené napríklad na prezentáciu investorom.
  • Po ukončení programu budú zúčastnené podniky pozvané, aby prezentovali a predstavili svoje projekty na našom záverečnom Demo Day.

Zistite, ako sa môžete stať súčasťou nášho programu na podporu podnikateľov v Nitre a pripojte sa k nášmu online informačnému stretnutiu. Neváhajte nám poslať svoje detaily a riaditeľ programu sa s vami rád skontaktuje.​

Čo je IN-HABIT?​

IN-HABIT je projekt EÚ Horizont 2020, ktorého cieľom je podporiť  inkluzívne zdravie a wellbeing v spoločnosti (IZWS) v štyroch periférnych malých a stredne veľkých mestách (MSVM): Córdoba (Španielsko), Riga (Lotyšsko), Lucca (Taliansko) a Nitra (Slovensko).

V každom meste projekt zmobilizuje existujúce podhodnotené zdroje (kultúru, potraviny, väzby medzi ľuďmi a zvieratami, umenie a životné prostredie) na zvýšenie wellbeingu so zameraním na rodovú rovnosť, rozmanitosť a začlenenie.

Integrovaný prístup spája technologické, digitálne, prírodné, kultúrne a sociálne inovácie vo vybraných urbánnych verejných priestoroch. Tieto riešenia budú dizajnované, spoločne implementované a spravované miestnymi zainteresovanými stranami.

Koordinátor projektu​

Partneri

The best methodology

As the backbone of the program, the program offers a gamified and step-by-step experience that allows entrepreneurs to create their business plans and validate their models.

Far from theory, our pedagogy pushes you to formulate your ideas and answer the tough questions. It invites you to “get out there”, talk to people, research, and validate your ideas. Your mentor will be there for you every week to support you by challenging assumptions and offering a fresh perspective.

At the end of the program, you will not only have a business plan to present to potential investors or new co-founders and team, but you will have total peace of mind that you are building a business validated by your potential clients.

Máte otázky týkajúce sa programu?

Pre podnikateľov

Pre mentorov

Nenašli ste tu odpoveď na svoju otázku?

Ak máte nejaké otázky, kontaktujte Vanesu Kováčovú, manažérku Inkubačného programu IN-HABIT.

Tento program bol vytvorený

Tento projekt je financovaný z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020 na základe grantovej zmluvy č. 869227

Pre viac informácií navštívte našu webovú stránku