Mēs atbalstām biznesa idejas, lai padarītu Rīgu par labāku pilsētu visiem tās iedzīvotājiem

Pievienojieties IN-HABIT Riga inkubācijas programmai kā uzņēmējs vai brīvprātīgais mentors un esiet viens no Rīgas iekļaujošās veselības un labklājības kustības veidotājiem.

Kas ir IN-HABIT Riga inkubācijas programma?

IN-HABIT ir Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020”  programmas (Horizon 2020) projekts, kura mērķis ir nodrošināt iekļaujošus pasākumus veselības un labbūtības jomās četrās maza un vidēja lieluma pilsētās: Rīgā (Latvija), Kordovā (Spānija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija).

IN-HABIT projekta ietvaros Rīgā Āgenskalna tirgus teritorijā tiks izveidots daudzfunkcionāls pārtikas centrs vietējā ražojuma ilgtspējīgai pārtikai, kas kalpos arī kā atpūtas un izglītības telpa visu vecumu un sociālo grupu pārstāvjiem.

Lai sasniegtu šo svarīgo mērķi, mēs meklējam 24 agrīnās stadijas inovatīvas biznesa idejas, lai palīdzētu tām attīstīties mūsu 4 mēnešu tiešsaistes inkubācijas programmas ietvaros. Programmas dalībnieku galvenais uzdevums būs turpināt attīstīt un veicināt savas idejas dzīvotspēju, izmantojot mūsu strukturētos rīkus un saņemot iknedēļas atbalstu no mūsu brīvprātīgā mentora un inkubācijas komandas, kas tos pavadīs šajā procesā.

Visi uzņēmēji sadarbosies ar brīvprātīgajiem mentoriem, tādējādi radot ilgtspējīgus uzņēmumus ar pozitīvu ietekmi uz Rīgu. Pēc programmas pabeigšanas tās dalībniekiem būs iespēja lejupielādēt izveidotā biznesa plāna kopsavilkumu un izmantot to turpmāk sarunās ar potenciālajiem investoriem vai jaunajiem līdzdibinātājiem.

Kādi ir ieguvumi dalībai programmā?

Uzņēmējiem
Mentoriem
Pārbaudīta metodika

Programmā tiek izmantota pieeja “mācīties darot”, kuras pamatā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta disciplinētās uzņēmējdarbības programmas metodes (angļu val. - “MIT's Disciplined Entrepreneurship”). Vairāk nekā 2900 uzņēmēju no 120+ valstīm šo metodiku jau ir izmēģinājuši un apguvuši!

Mentoru atbalsts

Jūs cieši sadarbosities ar mentoru, kurš pavadīs jūs visas programmas garumā. Jums būs iknedēļas video sesijas, kurās jūs kopējiem spēkiem pārskatīsiet darbus, saņemsiet atsauksmes un risināsiet visus jautājumus.

Globālais tīkls

Jūs varēsiet sazināties ar pārējiem programmas dalībniekiem, jums līdzīgu uzņēmēju kopienu, kas arī darbojas jūsu pilsētā līdzīgu mērķu sasniegšanai. Jūs varēsiet savstarpēji sazināties dažādās programmas sesijās, kopīgi dalīties ar resursiem un risināt izaicinājumus.

Jūsu biznesa plāna kopsavilkums

Uzņēmēji soli pa solim strādās pie sava biznesa, kas rezultātā veidosies par pilnvērtīgu biznesa plānu un tā kopsavilkumu. To varēsiet lejupielādēt PDF versijā un izmantot kā prezentāciju materiālu investoriem, citiem līdzdibinātājiem, u. tml.

Jebkurā laikā, jebkurā vietā

Sadarbojieties no jebkuras vietas un jebkurā laikā, izmantojot mūsu tiešsaistes platformu; nekādu šķēršļu, ierobežojumu vai attaisnojumu; tikai interneta pieslēgums!

Ekskluzīvas priekšrocības

Piekļuve ekspertu meistarklasēm + vairāk nekā 30 000 atlaides vietnēs HubSpot, Amazon WS, Google Suite, MailJet, IBM…

Prezentējiet savu biznesu

Programmas noslēgumā jūs varēsiet piedalīties mūsu prezentāciju (“pitch”) konkursā jeb tā saucamajā demo dienā, kurā satiksies visi svarīgie ekosistēmas dalībnieki.

Vai jums ir biznesa ideja?

Pārbaudiet prasības uzņēmējiem

Prioritāte tiks dota cilvēkiem, kuri cieš no diskriminācijas saskaņā ar Vienlīdzības principu un tā ietvaros aizsargātajām pazīmēm (vecums, invaliditāte, dzimuma maiņa, laulība un partnerattiecības, grūtniecība un maternitāte, rase, reliģija vai pārliecība, dzimums, seksuālā orientācija).

Vai vēlaties atbalstīt uzņēmējus?

Pārbaudiet prasības mentoriem

Piesakieties laicīgi!

Dienas
Stundas
Minūtes

Svētdiena, 19-02-2023

Laika grafiks

01
01

Pievienojieties programmai

Līdz svētdienai, 19.02.2023

Pastāstiet mums vairāk par sevi un savu biznesa ideju (uzņēmējiem) vai savu profesionālo pieredzi (mentoriem), piesakoties zemāk norādītajā saitē. Mūsu komanda izvērtēs visus pieteikumus un atlasīs tos uzņēmējus un mentorus, kuri vislabāk atbilst programmas mērķim.

Pieteikties tagad >

02
02

Izraudzīto kandidātu paziņošana

Trešdiena, 22-02-2023

Mēs izskatīsim visus pieteikumus un atlasīsim uzņēmējus un mentorus dalībai IN-HABIT Riga inkubācijas programmā.

03
03

Apmeklējiet jauno dalībnieku uzņemšanas sesiju

No 2023. gada februāra beigas

Ja tiksiet izvēlēts, mēs aicināsim jūs piedalīties informatīvajā sesijā, lai iepazīstinātu ar inkubācijas programmas norisi. Šajā sesijā informēsim par programmas dalībnieku lomu, par to, kāda būs mentoru un projektu dalībnieku savstarpējā sadarbība, kā pareizi lietot “Bridge for Billions” inkubācijas platformu un būs vēl daudzas citas labas lietas!

04
04

Mentoru un uzņēmēju saskaņošana

Gājiena sākums

Piedalies mūsu saskaņošanas (matching) procesā! Uzņēmēji un mentori varēs tikties dažādās brīvi izvēlētās virtuālajās sesijās. Šo sesiju ietvaros abas puses varēs tuvāk iepazīties, izvērtēt idejas un iesūtīt mums savas vēlmes. Šādi tiks izveidotas vislabākas mentoru-uzņēmēju sadarbības komandas. 

05
05

Tiešsaistes inkubācijas programma

No marta līdz jūlijam

Jūs uzsākat savu tiešsaistes inkubācijas pieredzi, kas ietver mentoringa sesijas, viedus sadarbības rīkus un strukturētu turpmāko attīstību.

  • Uzņēmējiem un mentoriem būs 4 mēneši, lai pabeigtu inkubācijas ciklu un izstrādātu dzīvotspējīgu biznesa plānu.
  • Uzņēmējiem būs iespēja detalizēti apskatīt vissvarīgākās sava biznesa sadaļas (no vērtības piedāvājuma pilnveidošanas līdz skaidra izaugsmes plāna izstrādei).

  • Mentori katru nedēļu tiksies ar saviem uzņēmējiem individuālajās sesijās, lai apgūtu 8 biznesa moduļus.

  • Programmas noslēgumā uzņēmēju rokās būs pilnvērtīgs biznesa plāns un tā kopsavilkums, kuru var prezentēt, piemēram, investoriem. 

  • Pēc programmas pabeigšanas finālisti tiks uzaicināti uz klātienes prezentāciju (“pitch”)  sesiju, lai prezentētu savus projektus programmas demo dienā (vairāk par šo uzzināsiet programmas norises gaitā).

Uzziniet kā varat kļūt par daļu no mūsu programmas un pievienoties mūsu tiešsaistes informatīvajai sesijai. Atstājiet mums savu kontaktinformāciju, un mūsu programmas vadītājs ar jums sazināsies!

Kas ir IN-HABIT?

IN-HABIT ir Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020”  programmas (Horizon 2020) projekts, kura mērķis ir nodrošināt  iekļaujošus pasākumus veselības un labbūtības jomās četrās maza un vidēja lieluma pilsētās: Rīgā (Latvija), Kordovā (Spānija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija).

Katrā pilsētā projekta mērķis ir mobilizēt esošos neapgūtos resursus (kultūras, pārtikas, cilvēku-dzīvnieku saikņu veidošanas un vides uzlabošanas jomās), kā rezultātā tiktu paplašināta kopējā iekļautība, veselība un labklājība (angļu val. IHW – Inclusive Health and Wellbeing), ņemot vērā dzimuma, daudzveidības, vienlīdzības un savstarpējās tolerances principus. 

Ar projekta integrēto pieeju tiks apvienotas tehnoloģiskās, digitālās, dabas, kultūras un sociālās inovācijas atsevišķās pilsētas publiskajās telpās. Programmas rezultātu izstrādē, izvietošanā un pārvaldē tiks iesaistīti visi svarīgie vietējā līmeņa ekosistēmas sadarbības partneri.

Projekta koordinators

Partneri

Labākā metodika

Mūsu 4 mēnešu uzņēmējdarbības programma ir sadalīta 8 biznesa moduļos, ar kuru palīdzību uzņēmēji īsā laika periodā soli pa solim var pāriet no biznesa idejas līdz tirgum, vienlaikus ļaujot mentoriem sekot līdzi viņu panākumiem. 

Mūsu “neteorētiskie” mācību paņēmieni mudina dalībniekus formulēt savas idejas un atbildēt uz grūtajiem jautājumiem. Tie rosina uzņēmējus “doties ārā”, runāt ar cilvēkiem, pētīt un apstiprināt savas idejas. Savukārt programmas mentori katru nedēļu tiekas ar dalībniekiem, atbalsta, izaicina esošos pieņēmumus un piedāvā jaunu skatījumu uz lietām.

Programmas noslēgumā uzņēmēju rokās ir pilnvērtīgs biznesa plāns, ko prezentēt potenciālajiem investoriem vai jaunajiem līdzdibinātājiem/komandai, un spēcīga pārliecība, ka tiek veidots dzīvotspējīgs un potenciālo klientu atbalstīts biznesa modelis.

Jautājumi par programmu?

Uzņēmējiem

Jo vairāk laika jūs varat veltīt, jo labāki rezultāti. Mēs esam sastrukturējuši programmu tā, lai visas aktivitātes aizņemtu 6-8 stundas nedēļā, ieskaitot vienas stundas videozvanu ar mentoru un dalību dažādās sesijās. Šī ir jūsu programma.

Tāpat atcerieties, ka jums būs jāapņemas veltīt vismaz 6 stundas nedēļā visas programmas laikā (4 mēnešu periodā). Visiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties tiešsaistes sesijās, kurās jūs tiksities ar citiem programmas dalībniekiem, lai dalītos ar saviem izaicinājumiem un kopīgi mācītos.

Dalība ir 100% apmaksāta! Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020) granta līguma Nr.869227 ietvaros.

Mūsu ieteikums ir izmantot klēpjdatoru vai stacionāro datoru un vēlams kādu no šīm pārlūkprogrammām: Google Chrome, Safari vai Firefox. Mūsu platforma ir pielāgota arī mobilajām iekārtām.

Tāpat mēs ceram, ka jums ir pieejams stabils un drošs interneta pieslēgums iknedēļas uzdevumu veikšanai platformā un dalībai sarunās ar savu mentoru videozvanā.

Jūsu mentors darbosies kā jūsu ceļvedis visas programmas laikā. Nedēļu pēc nedēļas tas palīdzēs pārbaudīt jūsu stratēģiju un izstrādāt turpmākās attīstības plānu. Lai stiprinātu jūsu izaugsmi, mūsu mentori sniedz atbalstu caur mūsu platformu un nodrošina vienu tikšanos nedēļā (videozvanā). 

Protams! Mūsu programma ir izstrādāta, lai sadarbotos ar visu jūsu komandu. Jūs varat viegli uzaicināt savus komandas biedrus pievienoties jūsu projektam un vienkārši sadarboties tā izstrādē.

Jūs varat strādāt vienlaikus ar komandas biedru(-iem), taču, lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu platforma pašlaik nenodrošina tiešsaistes sadarbību, kā tas ir, piemēram, Google dokumentu gadījumā (jūs redzēsiet komandas biedra(-u) veiktos labojumus tikai pēc lapas atsvaidzināšanas. Jums ir jābūt uzmanīgiem, lai “nepārrakstītu” biedru veiktos ierakstus.)

Mēs ceram, ka mūsu reputācija runā pati par sevi! Mēs attiecamies pret  jūsu pieteikumu un visiem programmas datiem kā pret konfidenciālu informāciju. Tos aizsargā mūsu iekšējās kārtības noteikumi un konfidencialitātes politika, kā arī jūsu mentors parakstīs Mentora līgumu, kurā ir ietverti visi būtiskie konfidencialitātes nosacījumi.

Mentoriem

Mēs priecāsimies par mentoriem, kas ar dziļu degsmi atbalstīs topošos uzņēmējus un varēs veltīt mūsu programmai vismaz 1,5 h nedēļā 4 mēnešu periodā, lai nodrošinātu kvalitatīvu mentora atbalstu un produktīvu sadarbību.

Darba laiks projektā nav noteikts – tā ir jūsu brīva izvēle. Kad esat vienojušies ar projekta dalībniekiem, jūs tam tiekat pieslēgts/-a un varat sākt sadarboties. 

Vēlams darbam izmantot  klēpjdatoru vai stacionāro datoru (ne tikai planšeti vai mobilo tālruni) un vēlams lietot kādu no šīm pārlūkprogrammām: Google Chrome, Safari vai Firefox. Mēs ceram, ka jums ir jaudīgs un drošs interneta pieslēgums, lai piedalītos iknedēļas uzdevumu veikšanā platformā un nodrošinātu videokonferences ar savu uzņēmēju

Mentora lomā jums būs pozitīva ietekme uz kāda cilvēka dzīvi. Piemēram, jūs satiksiet studentu vai jaunuzņēmēju ar lielisku ideju, sniegsiet viņam vērtīgu atbalstu un paralēli tam attīstīsiet arī savas mentoringa prasmes, sekojot līdzi jaunākajām inovācijām un uzņēmējdarbības metodoloģijām mūsu platformā.

Jā. Tomēr mēs lūdzam uzmanīgi izvērtēt savas iespējas un laiku. Mēs nevēlamies saskarties ar pārslodzēm vai nepiepildītām gaidām mentora laika trūkuma dēļ.

Lai mentors un mentorējamie varētu vieglāk atrast viens otru, mēs esam izveidojuši organisku saskaņošanas (“organic matching”) procesu.

Tādā veidā jums būs iespēja iepazīt dažādus programmā iesaistītos projektus, uzaicināt to autorus uz «virtuālo kafiju», lai uzzinātu vairāk par biznesa ideju, kā rezultātā abas puses varēs izlemt, vai tās vēlas sadarboties vai nē. Tādā veidā mēs nodrošinām stabilas un ilgstošas mentoringa attiecības.

Nē, visi mentori šajā programmā darbojas uz brīvprātības pamata. 

Jūsu kā mentora uzdevums būs vadīt uzņēmējus cauri programmas procesam. Izmantojot tiešsaistes rīkus kā ceļvedi, jūs palīdzēsiet saviem uzņēmējiem izvērtēt stratēģijas visas programmas garumā un atbalstīt viņus ar padomu tiešsaistes sanāksmes laikā reizi nedēļā.

Programmas noslēgumā saņemsiet dalību apliecinošu sertifikātu.

Vai šeit tomēr nav atbildes uz jūsu jautājumu?

Ja jums ir kādi papildu jautājumi, sazinieties ar IN-HABIT Riga Inkubācijas programmas vadītāju Aneti Grosbergu

Šī programma ir tapusi sadarbībā ar  

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020) granta līguma Nr.869227 ietvaros.

Lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu, apmeklējiet mūsu vietni